چین ماهواره مرموز به مدار زمین فرستاد

به گزارش پایگاه خبری خبرآنی به نقل از اسپیس، سازمان فضایی چین نخستین عملیات فضایی در سال ۲۰۲۰ را انجام داد. این در حالی است که محموله این موشک مرموز است و رسانه های داخلی و تحلیلگران مستقل نظرات مختلفی درباره این ماموریت دارند.
رسانه های چینی اعلام کردند روز سه شنبه گذشته یک موشک «لانگ مارچ ۳B» از مقر فضایی شیچانگ در ایالت سیچوان ماهواره ای را به فضا برده است.
طبق گزارش های موجود ماهواره مذکور به ارتفاع ۳۶ هزار کیلومتری زمین فرستاده شده است. به گفته شبکه خبریCCTV چین، این ماهواره برای مقاصد مخابراتی، رادیویی، انتقال اطلاعات رادیویی و تلویزیونی و همچنین آزمایش فناوری مختلف به مدار زمین ارسال شده است. 
از آنجا که چین ماهواره های مخصوص خود را می سازد و به فضا ارسال می کند، این کشور درباره ماهیت آخرین محموله فضایی خود سکوت کرده است.
پیش بینی می شود چین در ۲۰۲۰ میلادی بیش از ۴۰ ماهواره به مدار زمین بفرستد. در سه ماهه آخر ۲۰۱۹، برنامه فضایی چین بسیار شلوغ بود. این کشور چند عملیات پرتاب موشک را به فاصله چند روز یا چند ساعت از یکدیگر انجام داد.  در یک مورد حتی دو موشک فقط با فاصله ۶ ساعت از یک مقر پرتاب شدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × یک =

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن