موضوعات داغ

عکس زیبای هابل از برخورد دو کهکشان

به گزارش پایگاه خبری خبرآنی به نقل از نیواطلس، تصویر هابل از این دو کهشکان فرورفته در یکدیگر به گونه ای است که بیننده تصور می کند چهره فردی را در آسمان مشاهده می کند، زیرا مرکز این دو کهکشان که زرد رنگ و درخشان و کروی شکل هستند مانند چشمان یک انسان در کنار یکدیگر قرار گرفته اند و دیگر ستاره ها نیز گردی چهره یک شخص را در قلب آسمان شکل داده اند.
تصویر یادشده در ۱۹ ژوئن سال جاری میلادی توسط هابل تهیه شده و مربوط به کهشکان هایی است که در فاصله ۷۰۴ میلیون سال نوری از زمین قرار دارند.
باید توجه داشت که برخورد و ادغام کهشکان های مختلف با یکدیگر پدیده تازه ای در جهان نیست و حتی کهکشان راه شیری نیز ۴ میلیارد سال قبل با کهشکان های دیگری برخورد کرده و به علت ادغام در آنها بزرگتر و حجیم تر شده است. در اثر این برخوردها و تحت تاثیر نیروی جاذبه هر دو کهکشان شکل و ظاهر آنها نیز تغییر کرده و شرایط بسیاری از ستاره های در حال چرخش در این کهکشان ها دچار تغییر می شود.
بررسی ها نشان می دهد این دو کهشکان برخورد کرده با یکدیگر کم و بیش شرایط مشابه و ابعاد یکسانی داشته اند و البته بررسی ها برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه ادامه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − 10 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن